home ANASAYFA arrow_right [#336] Created with Sketch. Dünya arrow_right [#336] Created with Sketch. Bir Minnesota hapishanesi, bir konut biriminde hücrelerine geri dönmeyen yaklaşık 100 mahkûmun dahil olduğu durumu "olaysız bir şekilde çözdü"

Bir Minnesota hapishanesi, bir konut biriminde hücrelerine geri dönmeyen yaklaşık 100 mahkûmun dahil olduğu durumu "olaysız bir şekilde çözdü"

Bir acil durum aracı filosu, 3 Eylül 2023 Pazar günü Bayport, Minn.'deki Minnesota Cezaevi Tesisi-Stillwater hapishanesinin önünde park edilmiş durumda. Bir konut birimindeki yaklaşık 100 mahkûmun tehlikeli derecede yüksek sıcaklıkla karşı karşıya kalmasından sonra hapishane acil durum tecrit altına alındı. hücrelerine dönemezler.
GÜNCELLEME: 04 Eylül 2023 / 12.26
Minnesota hapishanesi sıcak hava dalgasında hücrelerine dönmeyi reddeden mahkumlarla ilgili çözüme ulaştı

STILLWATER, Minn. -- Minnesota'daki bir hapishane, bir konut biriminde Pazar günü hücrelerine geri dönmeyen yaklaşık 100 mahkûmun dahil olduğu ve oradaki eski bir mahkûmun tehlikeli bir ortamda "kendini koruma" eylemi olarak adlandırdığı durumu "olaysız bir şekilde çözdü".

Ceza İnfaz Kurumu sözcüsü yaptığı açıklamada, durumun "gün boyunca sakin, huzurlu ve istikrarlı" olduğunu belirterek, "birimdeki hapsedilen kişilerin memnuniyetsizlik gösterdiğini" çünkü yetersiz personel bulunan tesisin mahkumların hücrelerinin dışında geçirecekleri zamanı sınırlamak zorunda kaldığını ekledi.

Ancak Stillwater hapishanesinin dışında konumlanan ve bazılarının içinde aile üyeleri bulunan avukatlar, mahkûmların son iki aydaki karantinalar sırasında aşırı sıcaktan, klima eksikliğinden ve duş ve buza sınırlı erişimden bıktıklarını söyledi.

Hapishane, Minneapolis'in yaklaşık 25 mil (40 kilometre) doğusunda Bayport'ta bulunuyor ve burası öğleden sonra 100 Fahrenheit'e (37,7 Santigrat) yaklaşan sıcaklıklar için sıcaklık uyarısı altındaydı.

Kardeşi Stillwater'da mahkum olan Minnesota Haksız yere Hüküm giymiş Yargı Reformu'ndan Marvina Haynes, sabah 6:30'dan itibaren "Kurumum içeride bulunan mahkumlardan telefonlar aldı" dedi.

 

Twin Cities Hapsedilen İşçiler Organizasyon Komitesi'nden David Boehnke, "Bu sabah hücrelerine kapanmamaya karar verdiler" dedi.

Bakanlık, mahkumların hafta sonu tatili nedeniyle tecrit durumunda olduklarını doğruladı; bu da hücrelerinde tutuldukları anlamına geliyor ve "duş, telefon kullanımı ve dinlenme için tesis çapından hücre dışı zamanlara kadar sınırlı erişime sahipler." Tesis şu anda kilit altında ve tüm mahkumlar hücrelere geri döndü.

Stillwater'ın ceza infaz memurlarını temsil eden sendikanın genel müdürü Bart Andersen, yaptığı açıklamada, olayın "salgın olduğunu ve MN Ceza İnfaz Kurumu'nun kronik personel yetersizliği ile ilgili operasyonlarının ardındaki gerçeği ortaya çıkardığını" söyledi.

Andersen, "tesisi koruyacak yeterli güvenlik personelinin bulunmadığı" program ve dinlenme zamanlarındaki kısıtlamalar nedeniyle bu tür koşulların mahkûmları rahatsız ettiğini söyledi.

Haynes, Boehnke ve Cathy Stroud Caldwell, mahkumların eyleminin, renginin kahverengi olduğu söylenen temiz içme suyuna erişim de dahil olmak üzere güvenli olmayan koşullara karşı hazırlıksız bir tepki olduğunu söyledi. Bakanlık, "tesisteki temiz su eksikliğine ilişkin iddiaların açıkça yanlış olduğunu" söyledi.

 

Haynes, "Organize olmaya ve planlamaya zamanları yoktu" dedi. "Sadece... içme suyunun olmadığı ve duş alamadığımız o sıcak hücreye geri dönmeyeceğiz."

Haynes, "mahkumların içinde yaşadığı koşullar" ve "geleceğe yönelik çözümler" hakkında konuşmak için yetkililerle görüşmeyi umduklarını söyledi.

Ülke çapındaki yoğun sıcak hava dalgaları, özellikle havalandırması yetersiz veya klimalı tesislerde bulunanlar olmak üzere hapishane nüfusu için endişelerin artmasına neden oldu.

Ceza İnfaz Kurumu'na göre, acil tecrit durumu sabah 8'de başlatıldığından beri iki infaz memuru güvenli bir kontrol alanında kaldı ve tesis personeliyle iletişim halindeydi.

Kriz müzakere ekibinin üyeleri ve Özel Harekat Müdahale Ekibi "çok dikkatli bir şekilde" görevlendirildi.

 

Departman kayıtlarına göre, toplamda yaklaşık 1.200 mahkûm Bayport'taki Stillwater'ın hemen güneydoğusundaki tesiste bulunuyor. 1914 yılında inşa edilmiştir.

Ceza adaleti örgütü Kurucusu Kevin Reese, Hepimiz Özgür Oluncaya Kadar, Stillwater'ı yaz aylarında bir "pizza fırını" olarak tanımladı. 2006'dan 2009'a kadar yaz aylarında orada hapsedildi.

Reese, "Bu, kliması ve merkezi havalandırması olmayan 100 yıllık bir bina" dedi. “Duvarlar gerçekten terliyor.”

Yorumlar
* Bu içerik ile ilgili yorum yok, ilk yorumu siz yazın, tartışalım *
Wisconsin Cumhuriyetçileri neden yeni bir eyalet Yüksek Mahkemesi yargıcının görevden alınmasından bahsediyor?

Wisconsin Cumhuriyetçileri neden yeni bir eyalet Yüksek Mahkemesi yargıcının görevden alınmasından bahsediyor?