home ANASAYFA arrow_right [#336] Created with Sketch. Dünya arrow_right [#336] Created with Sketch. Fransa Başbakanı Elisabeth Borne, ulusal sigara karşıtı plan kapsamında tek kullanımlık elektronik sigaraların yakında ülkede yasaklanacağını söyledi

Fransa Başbakanı Elisabeth Borne, ulusal sigara karşıtı plan kapsamında tek kullanımlık elektronik sigaraların yakında ülkede yasaklanacağını söyledi

Fransa Başbakanı Elisabeth Borne Pazar günü yaptığı açıklamada, ulusal sigara karşıtı planın bir parçası olarak tek kullanımlık elektronik sigaraların yakında ülkede yasaklanacağını söyledi.
GÜNCELLEME: 04 Eylül 2023 / 15.32
Başbakan, Fransa'nın yakında sigara karşıtı bir plan kapsamında tek kullanımlık elektronik sigaraları yasaklayacağını söyledi

RTL radyosuna konuşan Borne, yasağın ne zaman yürürlüğe gireceğini söylemedi.

Hükümetin, ülkede yılda 75.000 ölümün nedeni olduğunu söylediği sigarayla mücadeleye yönelik yeni planını yakında açıklayacağını söyledi.

Bu yasa, "gençlere kötü alışkanlıklar kazandırdığını" söylediği tek kullanımlık elektronik sigaraların yasaklanmasını da içerecek.

“Bu gençlerin alıştığı bir refleks ve jest. Bu şekilde sigara içmeye başlıyorlar” diye ekledi.

Kullanıldıktan sonra çöpe atılan tek kullanımlık e-sigaraların çoğunun pembe limonata, sakızlı ayı ve karpuz gibi tatlı ve meyveli tatları olması onları gençler için çekici kılıyor. Fransa'da genellikle 8 avro (8,7 dolar) ile 12 avro (13 dolar) arasında fiyatlara satılıyorlar .

Elektronik sigara cihazlarının 18 yaşın altındakilere satışına ilişkin mevcut yasağa geniş çapta saygı gösterilmemektedir. Bu tür ürünlerin tanıtımını veya reklamını yapmak da yasaktır.

Yorumlar
* Bu içerik ile ilgili yorum yok, ilk yorumu siz yazın, tartışalım *
Ohio bu sonbaharda kürtaj haklarına oy verecek. Teklifle ilgili yanlış bilgiler şimdiden yayılıyor

Ohio bu sonbaharda kürtaj haklarına oy verecek. Teklifle ilgili yanlış bilgiler şimdiden yayılıyor