Bu haber kez okundu.

Saç Ekiminde Yeni Teknik Geliştirildi!
DHI Tekniği ile Saç Ekimi işlemi

DHI Saç Ekim işlemi (Direct Hair Implant) tekniği kullanılarak yapılan saç ekiminin en dikkat çekici özelliği olarak dikiş, iz ve kesme işlemi gerektirmemesidir. Bu tekniğin hedefi başın arka bölümünden ekilmek amacı ile alınmakta olan greftlerin dışarıda bulunmuş olduğu süreyi en az süreye indirgeyerek daha sağlıklı yapılı ve güçlü bir şekilde olmalarını sağlamaktır.

Donör olarak belirlenen bölgeden ekilmek amacı ile alınmış olan saç kökleri / greftler için, saçların ekilmek üzere belirlenen bölgelere herhangi bir delik açılmadan ve saç kökleri kullanılmakta olan özel imal edilmiş uçlar ile direkt olarak ekilme işlemi yapılmaktadır. Ekim yapılmak amacı ile belirlenmiş olan bölgeye delik açılmadan ekim yapılıyor oluşu, ekilmesi muhtemel kök sayısı bakımından oldukça çoğaltma sağlayarak bunun yanında daha yoğun bir şekilde ekim yapılmasına olanak sağlamaktadır. Bu uygulanan saç ekim tekniği değişik yöntemlerle uygulanan klasik FUE tekniğine göre daha zahmetli olarak ve uzun süren bir uygulama olmaktadır. Bir başka açıdan değerlendirildiğinde farklı olarak kesi işlemi olmamasından dolayı iyileşme için geçmesi gereken sürecinde daha hızlı ortaya çıkmasını sağlamaktadır. Bu tür bir yöntem ile yapılan saç ekim işleminin en dikkat çekici özelliği, ekilmek amacı ile alınmış olan Greft’lerin dışarıda bulunması gereken süreyi en az zaman kaybına indirerek çok daha sağlık içeren ve güçlü kök yapısına sahip olmalarını sağlamaktır.

Saçların ekilmesi gereken bölgelere hiçbir şekilde delik açılmazken ve belirlenen saç kökleri özel imalat uçlar yardımı ile doğrudan saç derisine ağrısı hissi duyulmadan ve acı hissettirmeden yerleştirme işlemi gerçekleşmektedir. DHI tekniği uygulama alanı olarak başta Türkiye olmak üzere kullanılan diğer dünya ülkelerinde yalnızca birkaç saç ekim merkezi tarafından uygulaması yapılan FUE tekniği ile yapılan saç ekim uygulamasının yeni tipi olan ve çok özel uygulama tekniklerinden birisi olmaktadır. DHI Saç Ekim uygulaması Teknik olarak Nasıl Uygulanır? Standart olarak uygulanan FUE tekniği kullanılarak yapılan saç ekimi işlemi olarak greftler / foliküler saç kökleri hep bir arada sınıflandırması yapılmaktadır. Alınmış olan greftler daha sonra bu alanda uzmanlaşmış cerrah tarafından ekim işleminden önce özel olarak uygulanan bir iyileşmeye yönelik bir süreçten geçirilir ve ekim uygulaması için hazır hale getirilmiş olan greftler bu işlem için açılan kanal veya kesiklerin içine dikkatli bir şekilde yerleştirmesi yapılır.

Dhi tekniği kullanılarak yapılan ekim işleminde ise uygulama aşaması bakımından tek tek olarak saç ekimi yapılan bir teknik olarak tarif edilmektedir. Şerit kesim tekniğinin tam tersi olan bu yöntem yani DHI tekniğinde kesi işlemi yapılmamaktadır. Çok ince bir iğne kullanılarak saçın doğal olan çıkış açısına uygun bir yöntemle tek tek yuvarlak şekilde doğal kanallar oluşturmak sureti ile saç ekimi işlemi yapılmaktadır. Özel üretim iğneler sayesinde çok daha sık aralık yapısında greftler ardı ardına tercih edilen sıklıkta yerleştirme işlemi yapılmaktadır. DHI tekniği ile yapılan saç ekim işleminin avantajları nelerdir? Bu uygulanan DHI saç ekimi tekniğinin başlıca avantajı sağlamış olduğu yoğunluktur. Sağlamış olduğu bu yoğunluk santimetre kare alana 40ila 60 greft olmak kaydı ile şerit / yanal kesi olarak uygulanan saç ekimi tekniğinin iki katı kadar olmaktadır. Bu ortaya çıkan yoğunluk saçların dökülen bölgesinde müthiş bir şekilde kaplama imkânı sunmaktadır. Saç ekimi yapılacak olan alanı, saçın doğal yapısı ile büyüme açısına bağlı bir şekilde değişik açılarda saç ekimi imkanı sunmakta olan, özellikle saç çizgisi benzeri hassa bölgelere tercih edilerek uygulandığı anda daha doğal yapılı bir görünüm ile aynı anda çok daha başarılı olan sonuçlar elde edilmesini sağlamaktadır DHI saç ekimi uygulama tekniğinde kullanılmakta olan ince uçlu özel iğneler sayesinde herhangi bir şekilde yara izi oluşma riski en düşük oranda ortaya çıkabilmektedir. Teker teker olacak şekilde uygulanması gerekli olan çok hassas bir yapılı teknik olmasından dolayı bu tekniğin kullanılmış olduğu saç ekim merkezlerinde bu alanda uzmanlaşmış ve son derece başarılı çalışmalar sergileyecek olan bir ekip görev alarak en etkili sonuçlar elde etmek için çalışma yapmaktadırlar.

Dhi tekniği ile yapılan saç ekim işlemlerinde ortaya çıkarılan saç tasarımı en doğal yapılı olan ve en başarılı sonuçlara ulaşmaktadır. Doğal saç yapısına en yakın tarzda, yara izi oluşum riski çok düşük, saç yoğunluk oranı daha sık, özel üretim iğneler sayesinde iyileşme süreci en kısa olan, en yeni uygulama olan saç ekim tekniğidir. DHI saç ekimi tekniği ile 2000 greft seviyesine kadar saç ekimi işlemi tek seansta yapılabilmektedir.. Daha fazla miktarda greft ekimi olması isteniyorsa, bu işlem 2. Seans uygulaması gerektirmektedir DHI saç ekimi tekniği ile saçlarınızı kesme konusunda tamamen kazıyacak şekilde kesilmesine gerek kalmadan saç ekimi işlemini gerçekleştirme imkânı sunmaktadır Ense kısmında bulunan saçlar kalıcılık özelliği en yüksek olan saçlar olmaktadır. DHI saç ekimi işleminin en büyük avantajlarından biri de ekilmiş olan saçların ömür boyu canlı bir yapıda kalıcılığını koruyabilmesi olmaktadır.

Anahtar Kelimeler:
Saç Ekimi
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.